Vyberte položku Stránka

Bring More Light Into Your Life

reiki therapy – angel therapy – meditation techniques

Reiki Therapy

Is an old method of alternative healing. How and why can it help you?

Angel Therapy

Is a high-frequency method of spiritual healing. What are the benefits?

Meditation Techniques

Learn meditation techniques and be your own healer.

VITAJTE NA HOLISTICKOM WEBE SERAJAN.SK

Veľakrát v živote zažívame ťažšie chvíle, ako sú starosti, pocity sklamania, smútok, depresia či bolestivá strata blízkej osoby.

Občas však príde nepochopiteľná situácia, ktorá nám podlomí kolená, alebo nás doslova vykoľají z bežného života. My sa vtedy stávame bezradnými a poväčšine si kladieme otázky: Prečo práve ja? Prečo práve mne?

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, že tento moment neprišiel len tak náhodou a či nechce mi ten život niečo naznačiť, usmerniť ma, alebo zmeniť a posunúť ma niekam ďalej, preč zo stagnujúcej situácie, alebo nesprávnych krokov. Čo keď práve prišiel ten správny čas na nevyhnutnú zmenu k lepšiemu.

Prvým krokom na tejto zmene je spoznanie “vyššieho svetla” a jeho vplyvu na nás, pochopiť vlastný zmysel života a byť otvorený novým informáciám a skutočnostiam.

PRIDAJTE SA K NÁM

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/page.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FSerajanTherapies%2F&tabs=timeline&width=300&height=350&small_header=false&adapt_container_width=true&hide_cover=false&show_facepile=true&appId=1680092122266916" width="300" height="350" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>

Read Our Blog – Serajan

They always say time changes things, but you actually have to change them yourself.

Andy Warhol

What People Are Saying

My mind used to be foggy but a year of meditation has cleared the fog. Now I can think clearly, I know what I want and I can go for it! I have become confident of myself.

Sebastian

I have been meditating consistently for a month. The tension in my body and headaches disappeared and now my blood pressure is under control. I even sleep better!

Fiona

Meditation refreshes me and calms me. When I come out of meditation I feel joyful and peaceful. I am now a happier person. Many people have noticed the difference in me.

Ciara