Smovey kruhy sú veľmi jednoduchá pomôcka na cvičenie, ktoré vynašiel Johann Salzwimmer, rakúsky lyžiar a tenisový tréner, ktorému sa prejavila Parkinsonova choroba. Keď hľadal riešenie svojho stavu, vyvinul prototyp vibračného systému Smovey, ktorý mu pomohol zbaviť sa jeho symptómov. Niektorí ľudia tento prístroj volajú vibračné kruhy, prstene alebo kruhy.

Smovey kruhy sa používajú na liečenie ľudí, ktorí majú problém najmä s pohyblivosťou. Je to jedinečný výrobok, ktorý poskytuje aktívne, pestré cvičenie a zapája do aktivity väčšinu nášho svalstva.  Telo sa vracia do formy, a vy pri tom spaľujete tuky a zlepšujete si aj stav chrbtice.

Smovey je dvojica plastových kruhov, ktoré sú duté. Vnútorná časť rúrky je drážkovaná a drážky sú v tvare špirál. Rúry obsahujú 4 kovové guľôčky, ktoré sa pri vykonávaní cvikov voľne pohybujú. Každý kruh váži 454 gramov. Keď používateľ hýbe kruhmi, guľky sa aktivujú a spolu s drážkami vytvárajú vibrácie, ktoré následne cez ľudské dlane a meridiány pôsobia blahodárne na nervový systém, kostru, svaly.

Nie je ľahké nájsť prístroj, ktorý pôsobí na svaly, kostru a súčasne na nervový systém. Práve vďaka tejto skutočnosti sú vibračné kruhy tak jedinečné.

Ako Smovey kruhy pracujú pri liečení tela

Ako vidíte na obrázku vyššie, guľky sa vo vnútri Smovey kruhov pohybujú, keď s nimi používateľ hýbe. Pohyb vytvára rôzne úrovne odolnosti, a to až do 4,5 kg, v závislosti od sily a stavu používateľa.

Reflexológia nám hovorí, že dlane rúk a chodidlá na nohách majú body, ktoré sú spojené s konkrétnymi časťami a orgánmi tela. Ak sú tieto body stimulované tlakom alebo vibráciami, energetické toky umožnia hojenie zodpovedajúcich častí tela.

Keď sa  guľky vo vnútri prístroja začnú hýbať, vytvárajú vibráciu 60 Hz, ktorá ďalej prúdi cez držadlá do dlaní rúk.

Zakladateľ Smovey to nazýva Vibroswing efekt. Vibrácie aktivujú meridiány Qi (alebo prány, životnej energie), ktoré umožňujú tok energie po celom tele.

Počas tréningu prináša tento rozprúdený tok energie výnimočné hojenie určitých častí tela, a preto sa užívateľ po cvičení cíti vitálnejšie a uvoľnený.

Vedeli ste, že keď energia neprúdi plynulo po celom tele, váš zdravotný stav sa zhorší?

V skutočnosti, každá časť tela, ktorá nedostáva dostatočné množstvo tejto životnej energie, ochorie. Dokonca aj zlé držanie tela počas dlhšieho sedenia dočasne blokuje tok energie, čo vedie k znecitliveniu a tuhosti kĺbov, väziva a chrbtice a dokonca k bolesti svalov a kĺbov. To všetko sa dá ľahko napraviť tým, že si na konci dňa zacvičíte so Smovey.

 

Kto by mal používať tieto Smovey kruhy?

Smovey kruhy sú výborné pre mužov, ženy, starších ľudí, mladých ľudí a tých, ktorí majú problémy s fyzickou pohyblivosťou.

Mali by ho využívať hlavne ľudia, ktorí nadmerne používajú kĺby. Poškodenie kĺbov blokuje tok energie, čo vedie k zdravotným problémom, ako je napríklad tendonitída, tenisové lakte, syndróm karpálneho tunela a zmrazené rameno. Takíto ľudia môžu zlepšiť svoj stav, alebo aspoň získať úľavu, cvičením s kruhmi.

Starší ľudia bežne trpia stuhnutými kĺbami a svalmi, čo spôsobuje problémy s pohyblivosťou. Cvičenie so Smovey kruhmi im môže len pomôcť. 

Ľudia s parkinsonovou chorobou potvrdzujú zlepšenie stavu pri používaní kruhov a naďalej s týmto typom liečby pokračujú.

Niektorí ľudia trpia kvôli zlému držaniu tela chronickými bolesťami krku, ramien, chrbta, bedrových kĺbov, kolien a členkov. Takíto ľudia zvyčajne dlho sedia v zlej polohe, čím menia svoju anatómiu, čo následne vedie k posturálnemu nesúladu a svalovej nerovnováhe. Výsledkom je neustála bolesť. Cielené cviky so Smovey môžu eliminovať svalovú nerovnováhu a nesúlad v hlavných nosných kĺboch.

Ľudia, ktorí prežili traumu, niekedy strácajú pohyblivosť, aj keď na stratu neexistuje žiadny fyzický dôvod. Je to preto, že energia traumy je zachytená v nervovom systéme a blokuje tok energie. Smovey kruhy môžu takýmto ľuďom pomôcť tým, že odblokujú a rozprúdia túto energiu. Prečítajte si vyjadrenie istého traumatológa:

Vibrácie sú mimoriadne ukľudňujúce pre nervový systém, čím veľmi rýchlo uvádzajú pacienta do stavu rovnováhy a pokoja. Smovey kruhy sú šikovná pomôcka, vedú pohyb, podporujú prebudenie mysle a zlepšujú posturálnu stabilitu. Smovey vibrácie uľahčujú vedomé prebúdzanie a spája nás s vnútornými pocitmi tela, ktoré sú kľúčové pri liečbe traumy. Vibrácie regulujú autonómny nervový systém na stav rovnováhy a homeostázy. Taruno Steffensen.

Výhody Smovey:
  • Zlepšujú imunitný systém
  •  Znižujú a eliminujú príznaky ochorení
  • Smovey kruhy aktivujú až 97% svalov tela
  • Posilňujú srdce a kardiovaskulárny systém
  • Vitalizujú viac ako 100 miliónov buniek v tele
  • Urýchľujú váš metabolizmus, bojujú proti celulitíde

Cvičenie so Smovey je skvelá preventívna aktivita

Nemusíte mať bolesti, zlú pohyblivosť alebo akýkoľvek iný problém, aby ste mohli mať prospech a potešenie z cvičenia so Smovey. Ak Vám zaleží na vašom fyzickom stave a kruhy vás očarili, môžete si ich jednoducho kúpiť a vychutnať si s nimi cvičenie, ktoré navyše zvráti akékoľvek účinky zlého držania tela. Neustály tok energie v tele môže zabrániť výskytu chorôb.

Ako cvičiť so Smovey

Existuje mnoho spôsobov, ako cvičiť pomocou kruhov. Je to všetko vec kreativity zo strany užívateľa. Môžete ich použiť pri chôdzi, keď idete na prechádzku, pri joggingu, behaní, plávaní alebo keď vykonávate cvičenia v interiéri/exteriéri. Dokonca ich môžete použiť ako masážny nástroj pre unavené a boľavé svaly. Neexistuje žiadne obmedzenie. Môžete navštíviť  YouTube a pozrieť si videá, v ktorých vám ukážu niektoré z mnohých spôsobov práce so Smovey.

Tvorca Smovey vložil do prístroja schopnosť zvýšiť úroveň cvičenia, odpočinku a šťastia tým, že stimuluje myseľ a telo. Cvičenie prebieha príjemným spôsobom, bez zdvíhania ťažkých váh a / alebo nárazového tréningu. Ak máte určité bolesti a problémy v svaloch, kĺboch či kostre, je načase vyskúšať si Smovey kruhy.

TIP:  Smovey Kruhy – unikátna cvičebno-terapeutická pomôcka z Rakúska.


Smovey kruhy sú dostupné vo viacerých prevedeniach a na rôzne účely, napríklad: behanie, plávanie, svietiace vo tme či univerzálne na každodenné použitie.

Smovey sú zaujímave tiež pre obchodníkov ako Veľkoobchod, pre masážne-wellness centrá, fitness zariadenia, hotely, alebo pre ľudí pracujúcich so zdravím a rôznych terapeutov.

Kúpiť Smovey Kruhy tu: